“Ky është gabim strategjik!”/ Alma Lama tregon çfarë marrëveshje duhet të nënshkruajë Kosova me Serbinë

Aktuale

“Ky është gabim strategjik!”/ Alma Lama tregon çfarë marrëveshje duhet të nënshkruajë Kosova me Serbinë

Nga: N. Sh. Më: 29 qershor 2022 Në ora: 17:50
Alma Lama

Ish-ambasadorja e Kosovës, Alma Lama ka treguar se cila është marrëveshja e parë që duhet ta nënshkruajë Kosova me Serbinë.

Përmes një postimi në facebook, Lama thotë se para marrëveshjes finale nuk duhej që Kosova të nënshkraujë asnjë marrëveshje tjetër.

Lama shkruan se, qeveria nuk duhet të gabojë sikurse në marrëveshjen pr energjinë.

“Asnjë marrëveshje nuk duhet ta nënshkruajë Kosova para marrëveshjes finale me Serbinë. Ky është gabim strategjik!

Lajçaku atë punë ka, por qeveria nuk duhet të gabojë si në marrëveshjen për energjinë.”, shkruan Alma Lama.BS

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat