Vazhdon rritja e rasteve të reja me CoVID-19 në Kosovë, shifra alarmante gjatë 24 orëve

Aktuale

Vazhdon rritja e rasteve të reja me CoVID-19 në Kosovë, shifra alarmante gjatë 24 orëve

Nga: M.L. Më: 7 korrik 2022 Në ora: 13:38
Foto ilustrim

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar 258 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, dhe nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes nga koronavirusi.

Në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë bëhet e ditur se sot janë shëruar 177 qytetarë.

Në total numri i rasteve aktive është 1 mijë e 602.

Sipas njoftimit, në 24-orët e fundit janë dhënë 65 doza të vaksinës kundër COVID-19.

 Linku me të dhënat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat