Tha se Kurti e Vuçiq po bëjnë lojë politike, Xhavit Halitit i vjen një reagim i ashpër - i përmendet kjo gjë nga e kaluara

Aktuale

Tha se Kurti e Vuçiq po bëjnë lojë politike, Xhavit Halitit i vjen një reagim i ashpër - i përmendet kjo gjë nga e kaluara

Nga: A.M. Më: 19 gusht 2022 Në ora: 23:17
Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ka hedhur dyshime se Kurti e Vuçiq mund të jenë marrë vesh për lojë politike.

Këtë deklaratë e bëri, pas takimit të zhvilluar në Bruksel mes Kurtit dhe Vuçiqit.

Mirpëo, Halitit i ka reaguar ashpër profesori nga Amerika, Binak Maxharraj.

Maxharraj tha se kjo është një gënjeshtër dhe mashtrim i radhës nga Haliti.

“Një gjest të tillë kryeministri Kurti nuk e bënë kurrë për asnjë çmim. I gjori Halit Xhaviti ai aq sa dine edhe flet”, deklaroi profesori, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

INSINUATAT E XHAVIT HALITIT?!

Është i njohur që ky i PDK-së Xhavit Haliti i Shtabit të Rognerit gjatë luftës, por që se ka parë as përjetuar luftën, por bënte plane me Fatos Nanon dhe Fatos Klosin duke shti hafije midis ushtarëve të UÇK-së e sidomos i kishin në thumbë luftëtarët nga radha e LDK-së, që disa prej tyre i ”përbiu kulqedra” atje.

Ai sot e paska lëshuar edhe një gafë, një gënjeshtër, një mashtrim për kryeministrin Albin Kurti, i cili paska deklaruar se ”mund të ndodh që Kurti e Vuçiq të jenë marrë vesh për një lojë politike”.

Por, Xhavit Haliti sikur paska harruar se Albin Kurti nuk është soji i shefit të tyre Hashim Thaçit i cili katërcipërisht për 12 vite ka bërë lojëra politike me Vuçiqin nëpër qoshe e skuta të Evropës, për ndonjë marrëveshje për t’ia futë Kosovës thikën pas shpine.
Një gjest të tillë kryeministri Kurti nuk e bënë kurrë për asnjë çmim.

I gjori Halit Xhaviti ai aq sa dine edhe flet!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat