Bytyçi flet për ideatorët e ndarjes: Në Kosovë e në Shqipëri tradhtarët janë “me trima” se atdhetarët në kursin e tyre anti-shqiptar!

Aktuale

Bytyçi flet për ideatorët e ndarjes: Në Kosovë e në Shqipëri tradhtarët janë “me trima” se atdhetarët në kursin e tyre anti-shqiptar!

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 20:20
Prof. Dr.Enver Bytyçi

Profesori i marrëdhënieve ndërkombëtare, Enver Bytyçi i konsideron si bashkëfajtore në qëndrimet kundër popullit shqiptarë, mediet që pranojnë njerëz që e shohin si zgjidhje të konfliktit Kosovë-Serbi shkëmbimin e territoreve.

Bytyçi në një postim në Facebook ka shkruar se, Të gjithë e dinë se në një ndërmarrje të tillë fituese e territoreve më të pasura të Kosovës është Serbia!

Kështu, sipas tij, Në Kosovë e në Shqipëri tradhtarët janë "me trima" se atdhetarët në kursin e tyre anti-shqiptar!

Postimi i plotë:

Mediet që pranojnë njerëz të çmendur, të cilët thonë se "E vetmja zgjidhje e konfliktit të Kosovës me Serbinë është shkëmbimi i territoreve", d.m.th ndarja e Kosovës, bëhen bashkëfajtore në qëndrimin e tyre kundër kombit shqiptar!

Të gjithë e dinë se në një ndërmarrje të tillë fituese e territoreve më të pasura të Kosovës është Serbia! Nëse disa spekulantë duan t'i shërbejnë interesave serbe në Kosovë e në Ballkan, mediet që flasin shqip nuk duhet t'u bashkohen këtyre spekulantëve!

Nuk ndodh kjo në asnjë vend dhe të asnjë komb tjetër, përveçse të në shqiptarët! Sepse armiqtë e kombit shqiptar nuk kanë me frike nga asgjë. Armiq ka kudo, çdo komb.

Por tradhtaret fshihen. Jo nga vetëdija, por kanë frikë të dalin hapur! Në Kosovë e në Shqipëri tradhtarët janë "me trima" se atdhetarët në kursin e tyre anti-shqiptar!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat