Vitija: Vrasësi u dërgua në Emergjencë pasi qëlloi veten, Hamide Magashi mbeti e shtrirë me foshnjën e saj

Aktuale

Vitija: Vrasësi u dërgua në Emergjencë pasi qëlloi veten, Hamide Magashi mbeti e shtrirë me foshnjën e saj

Më: 2 dhjetor 2022 Në ora: 16:21
Sokol Halili dhe Hamide Magashi

Gazetari i Shëndetësisë, Bujar Vitija, ka reaguar pas raportimeve se Sokol Halili, personi që qëlloi për vdekje ish-bashkëshorten e tij, Hamide Magashi, është dërguar në Emergjencë.

Vitija, përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se “vrasësi Sokol halili” u dërgua në Emergjencë, ndërsa viktima Hamide Magashi mbeti e shtrirë në oborr bashkë me foshnjën e saj, pa asnjë intervenim deri në konstatimin e vdekjes së saj.

“Vrasesi Sokol Halili u dergua ne Emergjencen e QKUK-se pasi qelloi veten me arme. Ndersa Hamide Magashi mbeti e shtrire ne oborrin e spitalit bashke me foshnjen e saj pa asnje intervenim deri ne konstatimin e vdekjes se saj ne ora 18:23 nga Urgjenca e Prishtines.” - ka shkruar ai.

Në fund të postimit të tij, Vitija ka pyetur: “Çka me thanë?”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat