Rama mirëpret Vuçiç me përqafime, erdhi në Tiranë për Samitin e BE-së pasi nuk kishte konfirmuar pjesëmarrjen

Aktuale

Rama mirëpret Vuçiç me përqafime, erdhi në Tiranë për Samitin e BE-së pasi nuk kishte konfirmuar pjesëmarrjen

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 10:11
Foto nga vendi i ngjarjes

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka mbërritur në Tiranë për Samitin e BE-Ballkani Perëndimor.

Kryeministri Edi Rama i ka uruar mirëseardhjen Vuçiçit dhe ka shkëmbyer me të shtrëngime duarsh dhe përqafime.

Kujtojmë se Vuçiç e vendosi ditën e djeshme që do të merrte pjesë në Samit, pasi më herët ai deklaroi se e kishte bojkotuar këtë Samit, për shkak të mosmarrëveshjeve me Kosovën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat