E tmerrshme: Zana Avdiu kërcënohet me prerje koke nga një shqiptar i Bujanovcit-publikohet video-dëshmia

Aktuale

E tmerrshme: Zana Avdiu kërcënohet me prerje koke nga një shqiptar i Bujanovcit-publikohet video-dëshmia

Nga: M.L. Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 18:38
Zana Avdiu

Një qytetar nga Bujanovci ka kërcënuar me jetë gazetaren Zana Avdiu duke marr si pretekst deklaratat e saj rreth gjestit të futbollistit Granit Xhaka në ndeshjen Kosovë-Serbi.

Kështu ka njoftuar nëpërmjet një postimi në Facebook avokati Arianti Koci.

Ai ka publikuar videon me deklaratën e Rexhep Xhemailit nga Bujanovci që thotë se nëse do ta kishte afër Zana Avdiun do t`ia priste kokën.

"Zana Avdiu kërcënohet publikisht me heqje koke prej Rexhep Xhemailit nga Bujanovcit.

“Me e pasë afër, me krye ja prej, me krejt…” po thotë ndërmjet tjerash dhe po vazhdon:

“… herdokurrë kam me e taku ato…”

Në fund, po e përsëritë:

“… une si ta takoj ato, kom me e hjeke. Edhe le t’me denoncoj ne polici, shtet, kudo. Une jam Rexhep Xhemaili nga Bujanovci”

Çka po thoni, a me e lajmeru rastin në polici, apo po presim derisa dikush t’a realizon kërcënimin?", ka shkruar Koci në Facebook, ku ka publikuar edhe videon të cilën më pas e ka fshirë.

"Për mos me e shqetësu një pjesë të opinionit publik, videon ku kërcënohet seriozisht dhe publikisht Zana, e hoqa.

Policia e ka videon.

E ju kërcënues aktual e potencial, besoj që e keni kuptuar që nuk frikësohem.

Çdo kërcënim do t’a raportoj!", ka përfunduar ai.

 

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat