Policia e Kosovës njoftim urgjent për qytetarët: Shmangni kalimin në pikat kufitare me Serbinë nesër

Aktuale

Policia e Kosovës njoftim urgjent për qytetarët: Shmangni kalimin në pikat kufitare me Serbinë nesër

Më: 24 maj 2024 Në ora: 20:10
Policia e Kosovës

Policia e Kosovës, përmes një njoftimi urgjent iu ka bërë thirrje qytetarëve të saj që ditën e nesërme të shmangin pikat e kalimit kufitar me Serbinë dhe të gjejnë rrugë alternative për të mbërritur në destinacionet e tyre.

Kjo thirrje vjen pasi ditën e nesërme në orën 13:00 në pikën e Jarinjës serbët kanë paralajmëruar mbajtjen e një proteste nën moton “Kosova është Serbi”

Protesta vjen një ditë pasi Asambleja e Përgjithshme në OKB, miratoi rezolutën që njeh gjenocidin e bërë nga ushtria serbe në Srebrenicë gjatë luftës.

Protestuesit kanë paralajmëruar se do shprehin mbështetjen ndaj qeverisë serbe dhe presidentit Aleksandar Vuçiç.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat