E bleu shtëpinë 402.000 euro, 58 vjeçarja kërkon të ndryshohet rregulli i shpejtësisë në rrugën afër

Bota

E bleu shtëpinë 402.000 euro, 58 vjeçarja kërkon të ndryshohet rregulli i shpejtësisë në rrugën afër

Më: 13 prill 2021 Në ora: 20:27
58 vjeçarja kërkon të ndryshohet rregulli i shpejtësisë në rrugën afër

Një 58 vjeçare ka blerë një shtëpi të re me vlerë 402.000 euro afër një rruge të shpejtë në Birmingham të Anglisë.

Jackie McCormack dhe burri i saj po ankohen për shpejtësinë e lëvizjes së veturave dhe shqetësimin që po i shkaktojnë.

Rruga afër shtëpisë ka shpejtësi të kufizuar deri në 110 km/h.

Ajo ka bërë kërkesë në autoritetet shtetërore që shpejtësia maksimale të kufizohet në 60 km/h.

Zonja McCormack po ankohet se gjatë lëvizjes së veturave shtëpia e saj po dridhë nga shpejtësia e madhe. 

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat