Ambasada e SHBA paralajmëron se amerikanët në Rusi: Konsideroni largimin menjëherë

Bota

Ambasada e SHBA paralajmëron se amerikanët në Rusi: Konsideroni largimin menjëherë

Më: 27 shkurt 2022 Në ora: 21:51
Foto ilustrim

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Rusi ka paralajmëruar shtetasit amerikanë se duhet të konsiderojnë largimin e menjëhershëm për shkak të numrit në rritje të linjave ajrore që anulojnë fluturimet brenda dhe jashtë vendit, e të cilat mbyllim hapësirën e tyre ajrore për linjat ajrore ruse.

Një numër në rritje i linjave ajrore po anulojnë fluturimet në dhe jashtë Rusisë dhe shumë vende kanë mbyllur hapësirën e tyre ajrore për linjat ajrore ruse.

Qytetarët amerikanë duhet të konsiderojnë largimin menjëherë nga Rusia përmes opsioneve komerciale që janë ende të disponueshme”, thuhet nga Ambasada, raporton CNN.

Ambasada e SHBA-ve ua kujton qytetarëve amerikanë se niveli i Këshillit të Udhëtimit të Departamentit të Shtetit për Rusinë është në nivelin 4.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat