Raportohet për shpërthime në Dnipro

Bota

Raportohet për shpërthime në Dnipro

Nga: A.SH Më: 4 maj 2022 Në ora: 20:40
Raportohet për shpërthime në Dnipro

Kryetari i bashkisë së Dnipros, Borys Filatov, ka thënë në Facebook se të paktën një raketë ruse ka goditur qendrën e qytetit, raporton BBC, përcjell Bota sot.

"Një sulm ka ndodhur mu në qendër të Dnipro. Mos u largoni nga strehimoret! Prisni informacion zyrtar nga administrata ushtarake," tha ai.

Shefi ekzekutiv i hekurudhave të Ukrainës, Oleksandr Kamyshyn, ka thënë se objektet hekurudhore të Dnipro janë goditur.

"Një tjetër sulm me raketa ka ndodhur në infrastrukturën hekurudhore në Dnipro. Nuk ka viktima në mesin e punonjësve," tha ai në Telegram.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat