Stuhi të fuqishme në Slloveni, breshri mbulon pamjet pranverore

Bota

Stuhi të fuqishme në Slloveni, breshri mbulon pamjet pranverore

Më: 21 maj 2022 Në ora: 20:28
Foto nga vendi i ngjarjes

Pjesë të Sllovenisë janë goditur sot nga stuhi të fuqishme shiu dhe breshëri.

Një uebsajt slloven që merret me raportimet mbi fenomenet meteorologjike, neurje.si, ka publikuar disa fotografi lugina Tuhinjska në Slloveni, ku sot ka rënë breshër i madh.

Në fotografi shihet që breshëri ka mbuluar hapësirat e gjelbra, sikur të ishte borë.

Fotografitë janë realizuar nga Ales Podbevsek.

Image
Foto nga vendi i ngjarjes
Image
Foto nga vendi i ngjarjes
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat