Pamjet/ Shkolla në qytetin Avdiivka në flakë pas sulmit me raketa

Bota

Pamjet/ Shkolla në qytetin Avdiivka në flakë pas sulmit me raketa

Nga: A.SH Më: 21 qershor 2022 Në ora: 14:40
Shkolla në flakë

Një shkollë në qytetin Avdiivka, Donetsk është shkatërruar nga raketat ruse gjatë natës, tha zëvendësministri i parë i Punëve të Jashtme të Ukrainës, raporton Sky News, përcjell Bota sot.

Emine Dzheppar postoi një video dramatike të shkollës në flakë, e treta që shkatërrohet në qytet, siç thotë ajo.

Ndërsa çatia digjet, duke dërguar tym që derdhet në qiell, flamuri ukrainas përpara ndërtesës mund të shihet ende duke valëvitur në ajër.

"Pushtuesit rusë vazhdojnë të shkatërrojnë, vrasin dhe grabitin të ardhmen e fëmijëve ukrainas," tha ajo.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat