Një bazë stërvitore goditet afër Mykolaiv

Bota

Një bazë stërvitore goditet afër Mykolaiv

Nga: A.SH Më: 29 qershor 2022 Në ora: 17:46
Sulmet ruse

Autoritetet lokale thonë se tre persona humbën jetën dhe pesë të tjerë u plagosën kur një raketë ruse goditi një ndërtesë banimi.

Kryebashkiaku i qytetit tha se tetë raketa goditën qytetin dhe u ka kërkuar banorëve që të evakuohen.

Tani një zëdhënës i Ministrisë së Mbrojtjes ruse ka thënë se forcat e Moskës goditën një bazë stërvitore për "mercenarët e huaj" pranë qytetit, sipas agjencisë së lajmeve Reuters.

BBC nuk ka qenë në gjendje të verifikojë në mënyrë të pavarur raportet mbi incidentin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat