Ushtarët rusë marrin peng komandantin e tyre

Bota

Ushtarët rusë marrin peng komandantin e tyre

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 23:57
Ukrainë

Inteligjenca ukrainase përgjoi një bisedë telefonike mes një ushtari dhe gruas së tij.

Ku ky i fundit i tregon asaj për një numër të madh të plagosurish dhe për ndalimin e një komandanti që tentoi të ikte nga vija e frontit.

Shërbimi për shtyp i Drejtorisë së Përgjithshme të Inteligjencës të Ministrisë së Mbrojtjes së Ukrainës publikoi përgjimin në Telegram.

“Batalioni i katërt, komandantin e kanë zënë rob, e kanë detyruar të rrijë me ta që të mos ikë, kanë shumë të plagosur, dje i kemi ngarkuar edhe makinat, janë gati të arratisen, është dhënë urdhër dje, më shumë se njëzet rusë të plagosur u morën”, dëgjohet të thotë ai. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat