Një i vrarë dhe shtatë të plagosur pas një sulmi ukrainas në Belgorod

Bota

Një i vrarë dhe shtatë të plagosur pas një sulmi ukrainas në Belgorod

Më: 10 korrik 2024 Në ora: 13:34
Foto ilustrim

Një person është vrarë dhe shtatë të tjerë janë plagosur në një sulm ukrainas në Belgorod.

Kështu ka bërë të ditur guvernatori i Belgorodit, Vyacheslav Gladkov, i cili tha se u dëmtuan tri ndërtesa, pesë objekte tregtare dhe 20 makina, shkruan Sky News.

Tre civilë u vranë dhe disa të tjerë u plagosën të hënën, tha ai, kur sipas tij, predhat ukrainase goditën një fshat në rajon të quajtur Nikolskoye.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat