Ministri Murati jep lajmin e mirë për shtesat e fëmijëve

Ekonomi

Ministri Murati jep lajmin e mirë për shtesat e fëmijëve

Nga: A.ZH Më: 5 nëntor 2021 Në ora: 18:12
Hekuran Murati

Ministri i Financave dhe Transfereve Hekuran Murati, ka njoftuar se sot është bërë ekzutimi i pagesave të shtesave për fëmijët.

Ai ka thënë se kanë përfituar rreth 86 mijë fëmijë për muajin tetor, përcjell Bota sot.

Postimi i Muratit në Facebook:

Pas zgjerimit të masës për shtesat e fëmijëve, kemi pasur një fluks enorm aplikimesh.

Dhe sot më në fund, pas validimeve të nevojshme, është ekzekutuar pagesa e shtesave për fëmijë, për rreth 86 mijë përfitues, për muajin tetor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat