Ndryshon sërish euro dhe dollari, ja me sa lekë këmbehen sot monedhat e huaja

Ekonomi

Ndryshon sërish euro dhe dollari, ja me sa lekë këmbehen sot monedhat e huaja

Më: 3 gusht 2022 Në ora: 10:17
Foto ilustrim

Dollari amerikan është blerë sot me 113.5 lekë dhe është shitur me 114.8 lekë, duke shënuar rritje në krahasim me një ditë më parë.

Monedha evropiane Euro blihet sot me 116.2 lekë dhe shitet me 117.1 lekë, duke shënuar një rritje të lehtë krahasuar me datën 2 gusht.

Ndërsa Paundi britanik nuk ka pësuar shume ndryshime me një ditë më parë.

Image
Këmbimi valutor

Ai sot blihet me 137.7 lekë dhe shitet me 139.3 lekë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat