“300 mijë aplikime”, Murati me njoftim për shtesat e fëmijëve

Ekonomi

“300 mijë aplikime”, Murati me njoftim për shtesat e fëmijëve

Më: 14 janar 2023 Në ora: 13:24
Ministri i Financave, Hekuran Murati

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se ka arritur në 300 mijë, numri i aplikuesve për shtesa për fëmijë.

Përmes një postimi në Facebook, Murati e ka publikuar një fotografi ku shkruan “300 mijë aplikime për shtesa për fëmijë”, derisa ia ka bashkëngjitur mbishkrimin “Qeveria për të gjithë”.

Qeveria Kurti e cila para dy viteve për herë të parë ka filluar me ndarjen e shtesave prej 10 Eurove për fëmijët e sapolindur, tashmë ka arritur me ndarjen e këtyre mjeteve tek fëmijët e lindur në vitin 2016.

Mbështetja e fëmijëve me shtesa sociale ishte një ndër premtimet në fushatën e Vetëvendosjes për zgjedhjet nacionale të 14 shkurtit 2021.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat