Këmbimi valutor sot, euro dhe dollari nuk ndryshojnë renditje

Ekonomi

Këmbimi valutor sot, euro dhe dollari nuk ndryshojnë renditje

Më: 8 gusht 2023 Në ora: 08:30
Foto ilustrim

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 93.8 lekë dhe do shitet me 95.1 lekë.

Ndërkohë monedha evropian do të blihet me 103.4 lekë dhe do të shitet me 104.3 lekë.

Franga zvicerane sot do blihet me 106.8 lekë dhe do të shitet me 108.4 lekë.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 118.9 lekë dhe do shitet me 120.9 lekë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat