Hapet thirrja për subvencionimin e pajisjeve efiçente për ngrohje, ky është linku

Ekonomi

Hapet thirrja për subvencionimin e pajisjeve efiçente për ngrohje, ky është linku

Më: 22 shtator 2023 Në ora: 12:05
Foto ilustrim

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka njoftuar se kanë hapur thirrjen për subvencionimin e pajisjeve efiçente për ngrohje.

Ajo tha se prioritet u është dhënë familjeve në mbështetje të asistencës sociale (kategoria I & II), si dhe prindërve vetushqyes.

“Sapo kemi hapur thirrjen e re për subvencionim të pajisjeve efiçente për ngrohje me përkrahje të Bashkimit Evropian.

Nga kjo thirrje mund të përfitojnë të gjitha familjet e përkrahje të veçantë u kemi dhënë familjeve në mbështetje të asistencës sociale (kategoria I & II), si dhe prindërve vetushqyes.

Ju ftojmë të aplikoni për të përfituar nga subvencioni dhe për të ulur faturat e energjisë!

🔗 Linku për aplikim: https://rks-gov.net/Service/32 

🔗 Më shumë info: https://me.rks-gov.net/shpallje-2/ “, thuhet në njoftim. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat