Gjeloshaj: Jemi të hapur për bizneset nga Kosova

Ekonomi

Gjeloshaj: Jemi të hapur për bizneset nga Kosova

Më: 16 maj 2024 Në ora: 11:57
Nik Gjeloshaj

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Nik Gjeloshaj, viziton Aleancën Kosovare të Bizneseve, ai është pritur nga kryetari i AKB-së, Agim Shahini.

“Kosova dhe Mali i Zi ka raporte të mira ekonomike, ne diskutuam në lidhje me mundësitë e investimeve nga Kosova dhe Mali i Zi. Kosova me Malin e Zi ka 45 milionë eksporte.

Në emër bizneseve duam të ju nderojmë me një mirënjohje për ju, është vlerësim nga të gjithë bizneset”, tha Shahini.

“Jemi të hapur për bizneset nga Kosova, sepse bizneset nga Kosova janë të sigurta. Investimet tek ne janë si në Unionin Evropian. Ju falënderoi  për vlershmin dhe bashkëpunimin”, deklaroi Gjeloshaj.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat