E rëndë! 10 vjeçari vdes nga Covid-19, mjekët të shokuar tregojnë se çfarë i ndodhi

Evropë

E rëndë! 10 vjeçari vdes nga Covid-19, mjekët të shokuar tregojnë se çfarë i ndodhi

Më: 26 janar 2022 Në ora: 16:27
Foto ilustrim

Lorenzo Gazzano, 10 vjeç, është viktima më e re nga Covid-19 në Piemonte të Italisë.

10-vjeçari ndërroi jetë në një spital në Torino, ku nuk mundi t’i mbijetonte një sulmi në zemër nga Covid-19, edhe pse ai nuk vuante nga asnjë sëmundje shoqëruese e rëndë.

“Ai mbërriti këtu në kushte shumë të rënda, ne provuam një trajtim specifik anti-Covid deri në dializë.

Sulmi i virusit në zemër ishte i vrullshëm, nuk kemi parë kurrë një ecuri të ngjashme”, shpjegojnë mjekët që u përpoqën ta shpëtonin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat