Para ambasadave ruse mbahen protesta pro Ukrainës

Evropë

Para ambasadave ruse mbahen protesta pro Ukrainës

Më: 24 shkurt 2022 Në ora: 00:28
Pamje nga protesta

Para ambasadave ruse në Evropë janë mbajtur protesta pro Ukrainës.

Në Kopenhagë të Danimarkës protesta u nis nga  një organizatë rinore në rrjetin social Facebook, ku më pas shumë njerëz shkuan para ambasadës ruse.

E njëjta, gjë ndodhi edhe në Londër, ku shumë njerëz me pankarta në duar kundërshtonin Rusinë për veprimet e saj të fundit.

Në një pankartë shkruhej “bllokoni kuletat ruse”.

Një sërë sanksionesh nga perëndimi janë vendosur ndaj Moskës gjatë ditëve të fundit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat