Bombat ruse kthejnë qytetin në gërmadha, fotoja e foshnjës së porsalindur që evakuohet bën xhiron e rrjetit

Evropë

Bombat ruse kthejnë qytetin në gërmadha, fotoja e foshnjës së porsalindur që evakuohet bën xhiron e rrjetit

Më: 5 mars 2022 Në ora: 09:04
Irpin

Foto që thyen zemrat. E tillë është kjo ky shihet një ushtar teksa mban një foshnjë të porsalindur në duar, që evakuohet nga shpërthimet me bomba të ushtrisë rusë.

Fotoja është shkrepur pranë kryeqytetit ukrainas, Irpin.

Qyteti i vendosur në periferi të kryeqytetit Kiev, konfirmoi dëme të mëdha në zonat me popullsi të dendur civile, ku nga objektet dhe blloqet e banimit kanë ngelur vetëm gërmadha.

Imazhet rrëqethëse tregojnë mizorinë e luftës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat