Gruaja e ish-deputetit ukrainas tenton të arratiset me 30 milion dollarë të fshehura në valixhe, kapet në kufi me Hungarinë

Evropë

Gruaja e ish-deputetit ukrainas tenton të arratiset me 30 milion dollarë të fshehura në valixhe, kapet në kufi me Hungarinë

Më: 20 mars 2022 Në ora: 23:21
Foto e lajmit

Gruaja e ish deputetit ukrainas Kotvytskyy ka tentuar të kalojë kufirin me 28 milionë dollar dhe 1.3 milionë euro.

Ajo i kishte fshehur paratë në disa valixhe dhe tentoi të largohej nëpërmjet pikës kufitare të Zakarpattya, por është kapur nga rojet kufitare hungareze.

Tashmë gruaja e ish-deputetit do të duhet t’i përgjigjet pyetjeve për të sqaruar se pse i duhej një shumë aq e madhe monetare me vete.

Ky është rasti i parë që prej fillimit të luftës që politikanëve ukrainas i dalin në publik lajme të kësaj natyre.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat