Mesazhi i ushtarëve rus para se t'i vrisnin: Ju jeni pisllëku dhe ne po e pastrojmë këtë tokë nga papastërtia

Evropë

Mesazhi i ushtarëve rus para se t'i vrisnin: Ju jeni pisllëku dhe ne po e pastrojmë këtë tokë nga papastërtia

Nga: V.N Më: 6 prill 2022 Në ora: 16:38
Pamje nga krimi në Bucha

Deputetja e opozitës ukrainase Kira Rudik ka përshkruar skena të tmerrshme në Bucha, në periferi të Kievit. Ajo e ka vizituar qytetin disa herë që kur u çlirua nga forcat ukrainase dhe thotë se ka parë "shumë trupa".

Rudik thotë se ajo pa trupa femrash që u përmbysën nga tanket disa herë si dhe trupa femrash që u dogjën dhe më pas u lanë përgjatë rrugës.

Ajo thotë se ka biseduar me gratë që u përdhunuan në sy të fëmijëve të tyre dhe me nënat, fëmijët e të cilëve vdiqën nga pneumonia sepse ata ishin në bodrum për 39 ditë.

Rudik thotë se gjëja më e keqe që ka dëgjuar ishte një person duke thënë se ushtarët rusë u thanë "ju jeni pisllëku dhe ne po e pastrojmë këtë tokë nga papastërtia".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat