Zjarr i madh në një supermarket në Birmingham, 70 zjarrfikës luftuan për ta shuar atë

Evropë

Zjarr i madh në një supermarket në Birmingham, 70 zjarrfikës luftuan për ta shuar atë

Më: 20 shtator 2022 Në ora: 12:23
Birmingham

Pamjet me dron tregojnë shtrirjen e një zjarri të madh në një ndërtesë supermarketi në Birmingham të hënën në mbrëmje, ndërsa më shumë se 70 zjarrfikës luftuan për ta shuar atë.

Katër zjarrfikëse qëndruan në vendngjarje herët në mëngjesin e së martës, ndërsa puna vazhdonte për shuarjen e zjarrit.

Njerëzit janë ende duke u nxitur të shmangin zonën dhe banorët vendas mbajnë dritaret dhe dyert të mbyllura.

Tetë rrugë mbesin të mbyllura, derisa Shërbimi Zjarrfikës i West Midlands thotë se po punon shumë për të rihapur disa prej rrugëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat