Radhë makinash në kufirin Rusi-Gjeorgji, derisa në anën tjetër biletat e aeroplanit rriten mbi 5,000 dollarë për fluturim jashtë Moskës

Evropë

Radhë makinash në kufirin Rusi-Gjeorgji, derisa në anën tjetër biletat e aeroplanit rriten mbi 5,000 dollarë për fluturim jashtë Moskës

Më: 22 shtator 2022 Në ora: 16:15
Foto ilustrim

Një radhë makinash është parë në kufirin Rusi-Gjeorgji.

Trafiku në vendkalimin me Finlandën gjithashtu u rrit pasi presidenti rus, Vladimir Putin tha se kishte ndërmend të mobilizonte 300,000 rezervistë për të luftuar në Ukrainë.

Çmimet e biletave të aeroplanit jashtë Moskës janë rritur mbi 5,000 dollarë për udhëtime me një drejtim në vendet më të afërta të huaja.

Shumica e biletave të linjës ajrore janë shitur plotësisht për ditët në vijim.

Sergei, një burrë rus që nuk pranoi të jepte mbiemrin e tij, tha për Reuters ndërsa mbërriti në kryeqytetin serb, Beograd: “Është në rregull të kesh frikë nga lufta, nga vdekja dhe gjëra të tilla”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat