Gjithsej 321 tanke i janë premtuar Ukrainës

Evropë

Gjithsej 321 tanke i janë premtuar Ukrainës

Më: 28 janar 2023 Në ora: 06:52
Vadym Omelchenko

Një total prej 321 tanke të rënda i janë premtuar Ukrainës nga disa vende, konfirmoi sot ambasadori i Ukrainës në Francë.

Duke folur për televizionin francez BFM, Vadym Omelchenko tha:

"Që nga sot, shumë vende kanë konfirmuar zyrtarisht marrëveshjen e tyre për të dorëzuar 321 tanke të rënda në Ukrainë.

"Kushtet e dorëzimit ndryshojnë për çdo rast dhe ne kemi nevojë për këtë ndihmë sa më shpejt të jetë e mundur.

" Z. Omelchenko nuk dha një përmbledhje të numrit të tankeve për çdo vend"

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat