Kush janë njerëzit që u bënë mur mbrojtës për Vuçiqin gjatë stuhisë në parlament?

Evropë

Kush janë njerëzit që u bënë mur mbrojtës për Vuçiqin gjatë stuhisë në parlament?

Më: 3 shkurt 2023 Në ora: 09:47
Parlamenti serb

Dita e djeshme e stuhishme në Kuvendin e Serbisë nuk mund të kalonte pa kontributin e konsiderueshëm të deputetit të SNS-së, Vladimir Gjukanoviq.

Gjatë përleshjes mes përfaqësuesve të opozitës dhe pushtetit, kur pothuajse pati një përplasje fizike, një nga përfaqësuesit më të zëshëm të partisë në pushtet, të paktën për sa i përket provokimeve verbale, ishte Vladimir Gjukanoviq Gjuka.

U shquan edhe Milenko Jovanov dhe Ugljesha Mrdiq, si dhe shumë të tjerë që në një moment bënë mburoja njerëzore, të gjitha për të mos mbrojtur presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili u sulmua rëndë nga disa anëtarë të opozitës, kryesisht nga e djathta. -partitë e krahut.

Në rrëmujën e përgjithshme, roli i Gjukanoviqit fillimisht ishte pak në plan të dytë, por as syrit vigjilent të “twitterers” në rrjetin social Twitter nuk i mungoi kontributi i Gjukanit.

Në fillim Gjuka ishte i rezervuar, por nervat e tij u qetësuan shpejt dhe nisi një përplasje verbale me kolegët e tij nga stoli parlamentar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat