Po ktheheshin nga Stambolli, autobusi me votues të Erdoganit përplaset me kamionin – 22 të lënduar

Evropë

Po ktheheshin nga Stambolli, autobusi me votues të Erdoganit përplaset me kamionin – 22 të lënduar

Më: 29 maj 2023 Në ora: 08:50
Pamje nga vendi i ngjarjes

Më shumë se 20 persona kanë mbetur të plagosur pas një aksidenti të rëndë mes një autobusi dhe një kamioni në autostradën e Anadollit në Sararya.

Mësohet se autobusi kishte votues të partisë së Erdoganit, AK, të cilët po ktheheshin nga Stambolli për në Ordu.

Pas njoftimit, në vendngjarje janë nisur ekipet policore, shëndetësore dhe zjarrfikëse. Sipas mediave turke, drejtuesi i mjetit i cili kishte ngecur në autobus është shpëtuar nga zjarrfikësit dhe i është dorëzuar punonjësve shëndetësorë për marrjen e ndihmës së nevojshme.

22 personat e plagosur nga aksidenti janë dërguar në spitalet e Sakaryas dhe Kocaelit pasi u nxorën nga autobusi i aksidentuar dhe pas kontrolleve përkatëse, ata u dërguan në shtëpi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat