Nesër dy vite nga pushtimi rus në Ukrainë, Von der Leyen vizitë në Kiev

Evropë

Nesër dy vite nga pushtimi rus në Ukrainë, Von der Leyen vizitë në Kiev

Më: 23 shkurt 2024 Në ora: 21:31
Ursula von der Leyen

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, do të vizitojë Kievin nesër, më 24 shkurt, me rastin e dyvjetorit të pushtimit rus të Ukrainës, tha një burim i Komisionit.

Më postimin e saj në “X”, Ursula von der Leyen thekson:

Për dy vitet e fundit ne kemi ardhur në Kiev për të sjellë mbështetjen dhe solidaritetin evropian. 

Por ne nuk kemi sjellë frymën e Evropës, sepse ajo tashmë është atje. Evropa jeton në luftën e guximshme të këtij kombi për liri. Slava Ukraina”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat