Kryetari i Ferizajt merr albumin e Mozzik: Një nga të rinjtë më të suksesshëm të komunës sonë

Ferizaj

Kryetari i Ferizajt merr albumin e Mozzik: Një nga të rinjtë më të suksesshëm të komunës sonë

Më: 12 gusht 2020 Në ora: 17:56
Kryetari i Ferizajt dhe Mozzik

Kryetari i Ferizajt, Agim Aliu, në Ditën Botërore të Rinisë, ka pritur në zyrën e tij reperin Gramoz Aliu, i njohur si Mozzik, për të cilën tha se është ndër të rinjtë më të suksesshëm.

Këngëtari Aliut ia bëri dhuratë albumin e tij.

“Pikërisht sot, në Ditën Botërore të Rinisë, prita një nga më të suksesshmit të rinj ferizajas, që ndoqi ëndrrën e tij e zhvilloi talentin, e që sot adhurohet nga mijëra të rinj”.

“Gramoz Aliu (Mozzik) më bëri dhuratë albumin e tij më të ri muzikor, që mishëron suksesin e tij edhe jashtë kufijve tanë. Shembujt e suksesit dhe insistimi në realizimin e ëndrrave meritojnë t’i çmojmë e duartrokasim. Urime të rinj, Ditën Botërore të Rinisë! Urime Mozzik – albumin më të ri!”.

Mozzik para pak ditësh organizoi një turne për shpërndarjen e këtij albumi duke mbledhur shumë persona kur një gjë e tillë ndalohet nga institucionet në kohë të pandemisë. Kryesisht, fansat e tij që dolën ta prisnin në disa qytete të Kosovës ishin fëmijë që nuk zbatuan masat e rekomanduara për mbrojtjen e shëndetit publik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat