Ferizaj dekoron pemën për festat e fundvitit

Ferizaj

Ferizaj dekoron pemën për festat e fundvitit

Nga: F.M Më: 24 dhjetor 2020 Në ora: 17:34
Ferizaj

Në kuadër të angazhimeve për të atoliaur qytetin, gjatë ditës së sotme kryesuesja e KK-së Kristina Gashi Bytyçi dekoron pemën e Vitit të Ri bashkë me fëmijët me nevoja të veçanta nga Qendra e Kujdesit Ditor "Pema". 

Kryesuesja e KK-së Kristina Gashi Bytyçi, mbështet aktivitetin i cili ka për qëllim mbështetjen e të gjithë femijëve me nevoja të veçanta dhe përgatitjen për festat e fundvitit duke dekoruar pemën e Vitit të Ri së bashku me ta. 

"Faleminderit stafit për angazhimin dhe respekt për prindërit që kushtojnë secilin moment për fëmijët e tyre dhe janë modeli më i mirë në shoqëri", theksoi Kryesuesja znj.Bytyçi me urimet më të mira për vitin 2021.

Theksojmë se kjo është hera e dytë që dekorohet pema e Viti të ri, pasi e njejta ishte djegur para dy ditësh.

Me këtë rast, qyteti i Ferizajt ka marrë pamjen e bujur në prag të festave të fundvitit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat