Emocionon 71-vjeçari nga Ferizaj, tregon se si çdo ditë kujdeset për varret e 4 fëmijëve të tij

Ferizaj

Emocionon 71-vjeçari nga Ferizaj, tregon se si çdo ditë kujdeset për varret e 4 fëmijëve të tij

Më: 24 maj 2021 Në ora: 15:44
Haziz Uksmajli

Me këtë biçikletë e nis ditën tash e dymbëdhjetë vjet. 71-vjeçari Haziz Uksmajli nga fshati Zaskok, komuna e Ferizajt, çdo ditë kujdeset për mirëmbajtjen e varrezave dhe oborrin rreth xhamisë.

Uksmajli flet për përkushtimin e madh ndaj kësaj pune.

Madje, ai shprehet se tashmë ka krijuar një lidhje të fortë emocionale.

Kjo pasi në mesin e shumë varrezave për të cilat ai kujdeset janë ato të prindërve, fëmijëve dhe familjarëve të tjerë.

Pamjet:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat