Qytetarja nga Ferizaj flet për njërin nga të dyshuarit në rastin e 18-vjeçares

Ferizaj

Qytetarja nga Ferizaj flet për njërin nga të dyshuarit në rastin e 18-vjeçares

Më: 23 gusht 2021 Në ora: 12:01
Ferizaj

Donika Gashi, një qytetare nga komuna e Ferizajt shkruan se njërin nga të dyshuarit për vrasjen e 18-vjecares në Ferizaj, e që ende ndodhet në arrati e kishte pasur në shkollë, e se thotë se e kujton prej atëherë si djal problematik.

Gashi në Facebook shkruan se Dardan Krivaqa, që ndodhet në arrati, është njoftë në Ferizaj si djalë problematik, e se thotë se shumica ia kanë pasur frikën.

“Ky ka pas sjellje agresive gjithmonë dhe me aq sa di ka kryer vepra penale që nga shkolla fillore.

Kjo e bën edhe më të rëndë vrasjen e 18-vjeçares, pasi një krim i tillë do mund të parandalohej nëse sistemi i drejtësisë do të funksiononte si duhej”, thotë ajo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat