Qytetari nga Ferizaj dorëzon portofolin e gjetur

Ferizaj

Qytetari nga Ferizaj dorëzon portofolin e gjetur

Më: 3 tetor 2021 Në ora: 08:40
Gjesendet e gjetura

Me datën 02.10.2021 rreth orës 15:00 një qytetar nga Ferizaj Imer Zekolli, i moshës 65 vjeçar, pensionist, në rrugën "Gjon Serreqi "në Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe dokumente të humbura.

Portofoli i përkiste Lirie Beqirit, e moshës 56 vjeçare nga Ferizaj me profesion fizioterapeute.

Ai menjëherë portofolin e gjetur e ka dorëzuar në stacionin policor në Ferizaj.

Pas procedurave të verifikimit të pronarit, në prani të policisë, pronares Lirie Beqirit i kthehen paratë 182.50 € dhe dokumentet e saj.

Me këtë rast, Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, ka falënderuar qytetarin Imer Zekolli për gjestin human dhe shembullorë me rastin e dorëzimit të portofolit të gjetur në stacionin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat