Sibeli i duhet Ferizajit përmes një LDK-je të reformuar në Ferizaj

Ferizaj

Sibeli i duhet Ferizajit përmes një LDK-je të reformuar në Ferizaj

Nga: Blerton Sadrija Më: 20 tetor 2021 Në ora: 19:51
Sibel Halimi dhe Blerton Sadrija

Zgjedhjet e 17 tetorit treguan në Ferizaj se si një kandidate profesioniste, guximtare për ndryshime rrënjësore, mund të humb garën. Humbja nuk ishte për të metat e kandidates së LDK-së, por për komprometimin e degës së LDK-së në Ferizaj.

Loja korruptive e disa anëtarëve të strukturës së LDK-së në Ferizaj gjatë zgjedhjeve lokale të 17 tetorit ka qenë e dukshme. Më tutje, dihet publikisht për këtë tradhti shumë kohë para zgjedhjeve.

Ka qenë dështim i nivelit qendror të partisë që nuk ka arritur të spastrojë degën e saj ne Ferizaj.

Rikthimi dhe fuqizimi i LDK-së në Ferizaj mund të arrihet vetëm me Sibelin në krye të degës dhe me largimin e personave të cilët de jure janë anëtarë të LDK-së, ndërsa de facto angazhohen publikisht dhe fshehurazi për subjektet tjera kundërshtare.

Autori - anëtar i LDK në Ferizaj

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat