Gjendet i vdekur 91 vjeçari nga Ferizaj, ishte zhdukur një javë në parë

Ferizaj

Gjendet i vdekur 91 vjeçari nga Ferizaj, ishte zhdukur një javë në parë

Më: 27 gusht 2023 Në ora: 12:36
Shiriti i Policisë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka gjetur trupin e pajetë të Ilaz Sejdiut nga Ferizaj, i cili ishte zhdukur që nga data 17 gusht të këtij viti.

Trupi i pajetë është gjetur tek vendi i quajtur “Shpella Burrnikut”.

“Sot, rreth orës 09:30 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informacion se disa qytetarë në bjeshkët e fshatit Burrnik të Ferizajt, tek vendi i quajtur “Shpella Burrnikut” kanë gjetur trupin e pajetë të personit Ilaz Sejdiut (M/K) i moshës 91 vjeçar, i cili ishte zhdukur që nga data 17.08.2023 dhe ishte shpallur në kërkim.

Ekipe të policisë, krimteknikët dhe hetuesit rajonal janë në vendin ku është gjetur trupi i tij, ndërsa janë njoftuar Instituti i Mjekësisë Ligjore dhe prokurori kujdestar nga Prokuroria Themelore në Ferizaj, për veprime tjera hetimore”, thuhet në njoftim.

Policia rajonale e Ferizajt ka falënderuar të afërmit e tij, banorët e zonës, “Shoqata e Kosovës për Kërkim dhe Shpëtim”, vullnetarët nga  “Shërbimi i Kërkim-Shpëtimit Malor i Kosovës”, pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës, pjesëtarët e Brigadës së Zjarrëfikësve të Ferizajt, zyrtarë të Drejtorisë së Emergjencave të komunës së Ferizajt dhe pjesëtarët e policisë që ndihmuan në gjetjen e personit të zhdukur.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat