E keqpërdori detyrën zyrtare, ndalohet për 48 orë punëtori i Komunës së Ferizajt

Ferizaj

E keqpërdori detyrën zyrtare, ndalohet për 48 orë punëtori i Komunës së Ferizajt

Më: 20 shtator 2023 Në ora: 15:00
Foto ilustrim

Me vendim të Prokurorit të Shtetit, Prokuroria Themelore në Ferizaj, ka ndaluar një person për 48 orë  i dyshuar për veprat penale “Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar” dhe “Falsifikimi i dokumentit zyrtar”.

I dyshuari ishte zyrtar i gjendjes civile në Komunën e Ferizajit.

“Sipas informatave të para, dyshohet se i njëjti duke keqpërdorur detyrën zyrtare, ka regjistruar një shtetas të Republikës së Turqisë në librat e gjendjes Civile me dokument të falsifikuar si shtetas të Republikës së Kosovës me vendbanim në Ferizaj”, thuhet në njoftim.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat