Lajm i hidhur, humb betejën me Covid-19 ish-kampioni i botës

Formula 1

Lajm i hidhur, humb betejën me Covid-19 ish-kampioni i botës

Më: 23 shkurt 2021 Në ora: 11:57
Lajm i hidhur, humb betejën me Covid-19 ish-kampioni i botës

Sot gjatë ditës ka ndërruar jetë legjenda e MotoGP, Fausto Gresini.

Gresini në moshën 60-vjeçare ka ndërruar jetë për shkak se humbi betejën më virusin, Covid-19.

Motoristi italian gjatë karrierës së tij u shpall dy herë kampion Bote, gjatë viteve, 1985 dhe 1987.

Gresini ishte menaxher edhe i ekipit, Aprilia Racing Team.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat