Verstappen në “pole position”

Formula 1

Verstappen në “pole position”

Më: 27 mars 2021 Në ora: 17:25
Verstappen në “pole position”

Sezoni i ri i Formula 1 (2021) fillon nesër në Bahrain.

Piloti i Red Bull, Max Verstappen do ta filloj garën nga ‘pole position’ – pas një paraqitje fantastike në fazën kualifikuese.

Pas pilotit belg janë radhitur dyshja e Mercedes, Lewis Hamilton (kampioni botëror) dhe Valtteri Bottas.

Nga pozita e katërt do ta filloj garën piloti i Ferrarit, Charles Leclerc.

Fernando Alonso i rikthyer në F1 këtë vit, garën e nis nga pozita e 9’të.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat