Ferrari është jashtë loje

Formula 1

Ferrari është jashtë loje

Më: 1 prill 2021 Në ora: 11:01
Ferrari është jashtë loje

Toto Wolff, drejtori sportiv i Mercedes, u shpreh se makina e Red Bull është rivalja e saj kryesore për titull këtë sezon, duke mos i konsideruar njëvendëshet e tjera si favorite. Wolff tha se McLaren apo Ferrari nuk kanë për të ndikuar në betejën për titull edhe këtë sezon.

“Bahrein nuk ka qenë kurrë një pistë e përshtatshme për Red Bull, por ata këtu u paraqitën mjaft mirë. Këtë vita ta e nisën mjaft mirë sezonin, gjë që nuk kishte ndodhur më parë. Ndaj, këto të dhëna e bëjnë Red Bull rivalen tonë më të fortë”, tha Toto Wolff.

“Ata janë mjeshtër në zhvillimin e makinës përgjatë sezonit, ndaj për ne nuk ka për të qenë një sezon i lehtë. Sfida e titullit do të vendoset nga detajet e vogla në çdo garë.

Ferrari, McLaren apo ndonjë makinë tjetër do ta kenë të vështirë të duelojnë me ne”, tha Wolff.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat