Hamilton: Ishte një garë e vështirë

Formula 1

Hamilton: Ishte një garë e vështirë

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 23:50
Hamilton: Ishte një garë e vështirë

Max Verstappen fitoi USA GP dhe la pas Hamilton, i cili përfundoi i dyti.Diferenca në fund ishte një sekondë në favor të holandezit.

Pasi doli i dyti, Lewis Hamilton e përgëzoi Verstappen për punën e shkëlqyer dhe e uroi atë.

“Së pari, urime Maxit, ai bëri një punë të shkëlqyer sot.

Ishte një garë e vështirë. Filloi mirë dhe i dha absolutisht gjithçka” – tha Hamilton.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat