Hamilton merr çmimin e madh

Formula 1

Hamilton merr çmimin e madh

Më: 15 dhjetor 2021 Në ora: 15:05
Hamilton merr çmimin e madh

Lewis Hamilton u nderua nga Princi Charles në Kështjellën Windsor këtë mëngjes.

Ai shoqërohej në ceremoni nga nëna e tij Carmen Larbalestier, e cila së bashku me babain e tij, Anthony, kanë qenë një mbështetëse entuziaste e karrierës së tij në gara.

Hamilton, shtatë herë kampion bote në F1, mori titullin kalorës për shërbimet në motorsport.

Ai bashkohet me Sir Jackie Stewart, Sir Stirling Moss dhe Sir Jack Brabham si garuesi i katërt në F1 që u shpall kalorës.

Kjo vjen vetëm disa ditë pasi Hamilton humbi titullin e tij – duke u mposhtur nga holandezi Max Verstappen në garën e diskutueshme në Abu Dhabi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat