Formula 1, më e shikuar se finalja e Evropianit në Angli?

Formula 1

Formula 1, më e shikuar se finalja e Evropianit në Angli?

Më: 26 dhjetor 2021 Në ora: 14:40
Formula 1, më e shikuar se finalja e Evropianit në Angli?

Sezoni i fundit në Formula, ka vendosur rekord të ri në shikueshmërinë e këtij eventi sportiv, pasi që garat në F1, i kanë përcjell më shumë se 2 miliardë spektatorë.

Sipas drejtuesve të Formula 1 është vendosur rekord i ri në këtë aspek, ndërsa numri i një i Formula 1, Stefano Domenikali ka konfirmuar se gara e fundit në Abu Dabi, është eventi më i shikuar sportiv për vitin 2021, duke parakaluar edhe finalen e Kampionatit Evropian në futboll, që këtë verë u zhvillua në stadiumin “Uembli” në Angli.

“Kishim një sezon të jashtëzakonshëm dhe garat në F1 i kanë përcjell më shumë 2 miliard spektatorë që tregon se jemi në rrugë të mbarë për të bërë sportin më të shikuar në botë,” ka thënë mes tjerash Domenikali.

Kujtojmë se në garën e fundit, Maks Verstapen u shpall kampion, pasi që parakaloi Luis Hamilton në xhiron e fundit të garës në Abu Dabi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat