Peticion

Formula 1

Peticion

Më: 2 janar 2022 Në ora: 11:34
Hamilton

Gati një muaj nga gara e fundit e botërorit 2021 të Formula 1, që nxorri kampion Max Verstappen, disa fansa të Lewis Hamilton kanë nisur një peticion në “change.org”, për të nxjerrë pikërisht britanikun e Mercedes kampion bote.

Sipas tyre, Hamilton iu vodh titulli në garën e fundit, pas vendimeve të dyshimta që morën komisarët e garës së zhvilluar në Abu Dhabi.

Deri më tani ata kanë mbledhur mbi 40 mijë firma, peticion që synon t’i japë britanikut titullin e tetë kampion bote. Ata kërkojnë që të ndryshohet vendimi i garës së Abu Dhabi, pasi Lewis Hamilton duhet të jetë kampion bote.

Deri më tani ata kanë mbledhur mbi 40 mijë firma, peticion që synon t’i japë britanikut titullin e tetë kampion bote. Ata kërkojnë që të ndryshohet vendimi i garës së Abu Dhabi, pasi Lewis Hamilton duhet të jetë kampion bote.

Më 12 dhjetor nuk pati drejtësi në pistë”, thuhet në peticion, duke renditur edhe arsyet se përse rezultati i asaj gare nuk duhte të njihet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat