Marquez jep lajmin e mirë

Formula 1

Marquez jep lajmin e mirë

Më: 7 janar 2022 Në ora: 13:15
Marquez jep lajmin e mirë

Piloti spanjoll Marc Marquez, 8 herë kampion bote në garat e motoçiklizmit duket se është gati për t’u rikthyer në pistat e MotoGP.

Ai ka patur përmirësime të ndjeshme nga sëmundja e diplopia (vision i dyfishtë i pamjeve) dhe tashmë ka rinisur përgatitjet për sezonin e ri.

Piloti ka postuar një foto nga përgatitja individuale që është duke bërë, për të qenë gati për testet e muajti të ardhshëm.

Kjo është hera e parë që pas aksidentit që Marquez pësoi në nëntor, që e detyroi të mos merrte pjesë në dy garat e fundit, që ai rikthehet të stërvitet. “Pragsezon” është komenti i vetëm i pilotit spanjoll të Honda, që jep një sinjal të qartë se këtë vit do të jetë sërish protagonist në pistë. Një shpresë dhe optimizëm për Marquez, duke parë problemet e fundvitit të shkuar që ai pati.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat