Schumacher optimist për sezonin e ri

Formula 1

Schumacher optimist për sezonin e ri

Më: 11 janar 2022 Në ora: 00:45
Mick Schumacher

Mick Schumacher ka treguar cilat janë pritshmëritë e tij për sezonin 2022 në Formula 1.

Djali i ikonës së F1 (Michael Schumacher) garon me skuadrën e Haas dhe tashmë do të ketë një makinë të ndërtuar për të.

Kjo, Mick pret të jetë një përparësi për të, pasi thotë se është hera e parë që ndodh një gjë e tillë.

“Makina duket të jetë shumë pozitive, për sa kam parë dhe dëgjuar”, ka thënë Schumacher për ‘Autosport’.

“Kështu që kam pritshmëri të mëdha. Shpresoj se ata do të arrijnë pritshmëritë e mia për vitin tjetër në pistë. Është hera e parë që një makinë ndërtohet thuajse për mua, dhe jo për të gjithë”, shtoi gjermani.

Mick tenton të bëjë më mirë në sezonin e ardhshëm dhe të nis ndjekjen e hapave të babait të tij, Michael.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat